Kakšne strojčke za izdelavo piškotov uporabljate?

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

21. mar 2005 9:43

dragička, delala sem piškote po tvojem receptu pa moram reči, da sem bila zelo razočarana. testo je bilo lepljivo, ni se hotelo ne prijeti na pekač ne odtrgati se stran od mašince. nazadnje sem z rokami oblikovala male kroglice, jih sploščila in spekla. delala sem vse točno po receptu, tako da ne vem... edino, kar bi še lahko bilo narobe, je moka. jaz sem uporabila gladko. bi mogoče morala vzeti ostro? ali pa pol ene pol druge?

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

21. mar 2005 11:26

Tudi jaz sem preizkusila recept od Dragičke in sem nad njim razočarana tako kot ti Sara. Prepričana sem, da je testo premalo kompaktno. Zadevo sem rešila tako, da sem s čajno žličko nanašala kupčke na peki papir. Lepi piškoti res niso bili, so pa bili vseeno zelo okusni. Lp, Alenka Alenka

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

21. mar 2005 11:54

Lahko probate tale recept. Meni so kar dobro ratali, res pa je, da se tudi meni niso prijemali na peki papir tako, da sem jih stiskala na pult in prelagala. 1 kg gladke moke 40 dag sladkorja v prahu 2 margarini Rama (500g) 4-5 jajc 1 pecilni prašek 1 vanili sladkor malo ruma Iz te mase pride kar precej piškotov, zdržijo pa tudi kar nekaj časa. LP stana

Golob  

član od: 16.11.2001

sporočila: 43

21. mar 2005 11:56

Jaz delam piškote s keksomatom po tem receptu: <http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=2018&besedčajno%20pecivo> Uporabim pol ostre in pol gladke moke, ne dodam pa limonine lupinice ampak aromo limone ali ruma ali vanilije. Vedno mi uspejo in so zelo dobri. Lep dan, Helena

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

21. mar 2005 13:14

Še ena, ki je delala po Dragičkinem receptu - jaz. KATASTROFA!!!! Testo ni šlo iz keksomata, tudi z rokami se ni dalo oblikovat, ker je bilo preveč pacasto. Poskusila sem delat kupčke z žlico kot AlenkaŠ - ma ni šans, se je vse preveč vleklo in pacalo. Nazadnje sem vsa besna zagnala vse skupaj v kanto za smeti! (Ja, ene smo bolj temperamentne!) Vglavnem, Dragička draga, nam zaupaš tvojo skrivnost? Kako hudiča tebi to rata spravit ven iz keksomata?? smrketa

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

21. mar 2005 14:04

Hja tako je, v mladih letih smo večinoma delali piškote na starih strojčih, takih, ki ga priviješ na mizo in ročno vrtiš. No in po dolgih letih ugotoviš, da so bili ti stroji prav super. In ravno takega sem decembra 2004 dobila v Merkurju po zelo ugodni ceni (cca. 3.300 Sit). Tako ponovno veselo zopet pečem "mašinarje", ki so zelo super, držijo dolgo, pa še obiski te ne morejo presenetiti, v kolikor te ne preseneti dno v prazni posodi. Lp oliva

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

21. mar 2005 14:30

Golob, eno vprašanje: je ta recept mišljen za strojček, ki ga priviješ na mizo in ročno vrtiš ali za tistega, ki ga pravokotno pritisneš na pekač in iztisneš piškot? Ko jih "naštancaš"? smrketa

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

21. mar 2005 15:44

Sem hotela napisati mamin recept za piškote(mi vedno ratajo)pa sem ugotovila da je popolnoma isti kot stanin.Sem pa tudi sama nekaj pogruntala:če je v kuhinji pretoplo(poleti),se mi testo rado razleze,ker se sproti topi margarina.Zato ga naenkrat vzamem iz hladilnika le toliko kolikor ga rabim za en testomat.LP terlikar 1

Golob  

član od: 16.11.2001

sporočila: 43

21. mar 2005 17:38

Smrketa, jaz jih delam s testomatom, to je pritiskaš na pekač oz. "naštancaš". Lep dan, Helena Helena

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

22. mar 2005 8:35

Jaz pa res nimam sreče s temi keksi na strojček! Zdaj sem poskusila še recept, ki ga je priporočala Helana (Golob). Testo je bilo tako trdo, da mi je, ko sem hotela iztisniti piškot, odneslo navoj z mašince ... Potem sem kar valj naredila in z nožem narezala pa spekla. Saj okusno je pa bilo. sara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti